Rozmowa kwalifikacyjna – księgowość

rozmowaPodczas takiej rozmowy twoim zadaniem jest zaprezentować swoją osobę z jak najlepszej strony.

Pamiętaj, że musisz się dobrze sprzedać!
O co zadbać przed wyjściem na rozmowę?

  1. Przygotuj dokumenty
  2. Zadbaj o profesjonalny wizerunek. Pracodawcy bardzo często zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny przyszłego pracownika. Liczy się często pierwsze wrażenie jakie zrobisz na pracodawcy. Zwracają oni uwagę na to czy przyszedłeś odpowiednio ubrany na rozmowę, czy wyglądasz schludnie. Jakie zobaczy cię pracodawca, tak będziesz również postrzegany przez swoich klientów. Dlatego też pamiętaj o tym, aby na rozmowę ubrać się schludnie.
  3. Przygotuj informacje na temat firmy w której chcesz podjąć pracę. Bardzo ważne jest to, abyś zrobił wrażenie specjalisty w danym zawodzie. Pracodawca z pewnością zada ci pytania dotyczące różnych aspektów twojej pracy.
  4. Przypomnij sobie w czym jesteś najlepszy oraz dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. Przygotuj dwie lub trzy trudne sytuacje, w których sobie doskonale poradziłeś. Koniecznie podaj przykłady.
  5. Jeśli napisałeś, że znasz język obcy, koniecznie przećwicz w domu przebieg przykładowej rozmowy w tym języku.
  6. Pamiętaj, żeby na zadawane przez pracodawcę pytania odpowiadać szczerze, nawet jeśli są one podchwytliwe. Jeśli nie znasz odpowiedzi nie bój się do tego przyznać, ale koniecznie powiedź, że się tego dowiesz – podaj z jakich źródeł zaczerpniesz informacje.

Na koniec życzę powodzenia!