Kredyty i pożyczki

blokiCoraz więcej ludzi we współczesnym świecie korzysta z kredytów, lub pożyczek. Jest to zobowiązanie finansowe wobec banku, który użycza klientowi określoną gotówkę. Przed dokonaniem takiej transakcji należy przede wszystkim zapoznać się z treścią umowy, a potem wystarczy ją podpisać. To w niej zawarte są różnorodne postanowienia. Ważne jest, abyśmy przeczytali dokument „od deski do deski”, aby nie było sytuacji, w której zostaniemy narażeni na starty finansowe.

Prawo mówi, że banki muszą informować klientów o niekorzystnych manewrach bankowych i rzeczywiście to robią. Jest to jednak zapisane drobnym druczkiem, gdzieś na samym dole strony, gdzie normalny człowiek nie zawsze zagląda. Kredyt to zobowiązanie finansowe o dużych rozmiarach. Można go wziąć na samochód, mieszkanie, dom, a także niektóry, drogi sprzęt elektroniczny. Okres spłaty jest także wydłużony i odpowiednio proporcjonalny do sumy zobowiązania. Pożyczki, to zazwyczaj drobne sumy, które należy oddać w krótszym czasie. Wszystkie spłaty odbywają się w ratach, które klient ustala na samym początku z własnym bankiem. Niektóre z nich są bardziej przychylne i proponują lepsze warunki, a inne – gorsze.

Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski to produkt, który przeznaczony jest na sfinansowanie projektów inwestycyjnych związanych z budową nieruchomości, które będą przedmiotem sprzedaży w całości lub w postaci wyodrębnionych lokali mieszkalnych lub usługowych w celach zarobkowych. Jest to kredyt celowy, przeznaczony na sfinansowanie budowy i dedykowany jest tylko tym jednostkom organizacyjnym, które zajmują się działalnością deweloperską. Dotyczy on zarówno developerów mieszkaniowych jak i komercyjnych ale również spółdzielni mieszkaniowych. Najczęściej tego typu przedsięwzięcia realizowane są w ramach tzw. spółki celowej.
Przedmiotem kredytowania są najczęściej budynki wielorodzinne przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, osiedla budynków wielorodzinnych, apartamentowce, osiedla domów jednorodzinnych, powierzchnie komercyjne tj. usługowe, handlowe, biurowe lub mieszane.

Nasz doświadczony zespół pozwoli dobrać odpowiednie finansowanie pod konkretne potrzeby naszych Klientów. Jedną z najważniejszych dla nas kwestii jest fakt optymalizacji przepływów finansowych podczas realizowanego projektu inwestycyjnego. Sprawa ta jest ważna tak dla samego developera ale w bieżących niepewnych czasach na rynku budowlano-developerskim dla dostawców ale przede wszystkim dla Klientów developerów. Drugą ważną kwestią jest również optymalizacja kosztów tak procesu inwestycyjnego jak również kosztów samego kredytu.
Nasze główne zalety to skuteczność, opieka naszego doradcy podczas trwania całego czasu trwania procesu inwestycyjnego.
Nasi specjaliści mogą pomóc naszym Klientom również na etapie przygotowywania samego projektu, np. przygotowując i opracowując odpowiednie biznes plany, które mogą być jedną z podstaw ubiegania się o kredyt w banku lub innej instytucji finansowej.